Co można powiedzieć o brytyjskiej branży spotkań?

Jednym zdaniem można śmiało powiedzieć, iż brytyjska branża spotkań radzi sobie wprost wspaniale i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie miało się cokolwiek zmienić na gorsze! Branża MICE w Wielkiej Brytanii jest jedną z najlepiej rozwijających się branż spotkań zarówno w Europie, jak i na świecie. Dowodem na to są między innymi targi The Meetings Show, które odbyły się niedawno, bo w lipcu br.

Jak wyglądają statystyki?

Pomimo tego, że liczba spotkań MICE nie wzrosła znacznie w stosunku do poprzedniego roku, jest co chwalić, bo najważniejsze jest to, że wydarzenia te były znacznie większe, zwiększyła się też liczba gości. I tak, w roku 2013 łączna ilość osób biorących udział w rozmaitych konferencjach, eventach i innych spotkaniach tego rodzaju wyniosła 90 mln. Z kolei w roku 2014 liczba gości wszystkich imprez wzrosła do 104!

Same targi The Meetings Show są imprezą nową, bo odbywającą się ledwie od trzech lat, a już cieszą się taką popularnością, iż kolejna edycja odbędzie się w większej hali, bo obecna jest zwyczajnie za mała, aby pomieścić wszystkich gości i wystawców. Obecnie wartość rynku MICE w Wielkiej Brytanii szacowana jest na około 21,6 miliarda funtów. Dane pochodzą z najnowszego badania o nazwie „UK Conference and Meeting Survey 2015”. Powtórzmy zatem jeszcze raz – jest co chwalić i jest czego zazdrościć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *