2856-7

CSR w cateringu? To możliwe!

Obecnie coraz to więcej i głośniej mówi się o tak zwanej społecznej odpowiedzialności biznesu. Skoro jest to tak ważne zagadnienie, warto przyjrzeć się mu bliżej. Czym zatem jest owa społeczna odpowiedzialność biznesu? Corporate Social Responsibility, w skrócie CSR, mówiąc w dużym uproszczeniu, jest koncepcją zakładającą uwzględnianie między innymi ochrony środowiska i interesów społecznych na etapie budowania strategii firmy.

Dlaczego warto postawić na CSR?

Nie wszystkie firmy przywiązują wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu, a szkoda. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż każda działalność ma w jakiś sposób negatywny wpływ na przykład na środowisko, choćby poprzez czerpanie z jego naturalnych zasobów. Dlatego też warto podejmować działania z zakresu CSR, aby w jakimś stopniu przyczyniać się do poprawy sytuacji środowiska naturalnego.

Warto również pamiętać o tym, że firmy, które aktywnie działają na polu CSR, postrzegane są jako wartościowe, uczciwe i godne tego, aby podjąć z nimi współpracę. Dzięki odpowiedniej polityce firmy, właściciele mogą sporo zaoszczędzić chociażby na wodzie czy energii – jeśli tylko pracownicy będą dobrze wyedukowani w tym temacie i będą wspólnie przestrzegać proekologicznych zasad.

CSR w cateringu – w czym się objawia?

Tak naprawdę każda, nawet najmniejsza firma może funkcjonować w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Profesjonalne firmy cateringowe doskonale wiedzą, jak to robić. Ważna jest na przykład współpraca z lokalnymi dostawcami żywności i nie tylko. Firmy cateringowe coraz to częściej promują produkty regionalne i ekologiczne. Inna istotna kwestia to korzystanie z produktów sezonowych czy też respektowanie listy gatunków zagrożonych wyginięciem WWF (World Wide Fund of Nature). Czasem naprawdę niewiele trzeba, aby pomóc środowisku – korzystanie z łatwo przetwarzalnego papieru, sortowanie odpadów czy wykorzystywanie lnianych serwetek wielokrotnego użytku zamiast papierowych.

Mazurkas Warszawa Catering
ul. Poznańska 177,
05-850 Ożarów Mazowiecki
tel.: (+48 22) 721 47 47-49
www.catering.mazurkas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *