„Finanse w Hotelarstwie” w hotelu Marriott

W dniach od 22 do 23 października br. miała miejsce konferencja Finanse w Hotelarstwie. Wydarzenie odbyło się w hotelu Marriott w Warszawie. Była to pierwsza edycja konferencji i w całości poświęcono ją zmianom jakie mają zajść 1 stycznia 2015 roku w Uniform System of Accounts for the Lodging Industry czyli w Standardowym Systemie Rachunkowości Hotelowej. Już teraz planuje się, iż konferencja będzie imprezą cykliczną, która poświęcona będzie finansom branżowym. Na przyszłych konferencjach poruszane będą między innymi takie zagadnienia jak rachunkowość zarządcza, finansowa, podatkowa, rachunek efektywności inwestycji, analiza ekonomiczna, controlling, audyt finansowy.

Konferencja została zorganizowana przez firmę SECCO Hospitality Financial Management, natomiast patronat nad wydarzeniem objął miesięcznik „Hotelarz”. W czasie trwania pierwszego dnia konferencji miało miejsce wiele ciekawych wystąpień. Janusz Mitulski, będący partnerem w firmie Horwath HTL, przedstawił rolę oraz znaczenie controllingu w hotelarstwie. Z kolei Cezary Sarnecki, będący partnerem w firmie SECCO przybliżył temat organizacji systemu controllingu w hotelu, przedstawił wstęp do XI wersji USALI, wskaźniki i statystyki branżowe KPI. Jarosław Podniesiński (SECCO) omówił temat zmian w USALI w zakresie departamentów operacyjnych i operacyjnych kosztów niepodzielonych.

Drugiego dnia konferencji odbyły się warsztaty. Zostały one podsumowane analizą wykonania budżetu z wykorzystaniem wskaźników operacyjnych. Ponadto uczestnikom wydarzenia zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa zarówno w konferencji jak i warsztatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *