Potrzeby bizneswoman, czyli o kobietach w hotelach

Goście biznesowi w hotelach to nie tylko mężczyźni. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż dużą grupę owej „społeczności biznesowej” w hotelach tworzą kobiety. I to owe kobiety mają swoje określone potrzeby, którym hotelarze muszą sprostać, jeśli chcą, aby bizneswoman były zadowolone z pobytu i wracały. Jak się okazuje, prawie połowę wszystkich gości hotelowych stanowią właśnie kobiety podróżujące w celach biznesowych. Cornell Center for Hospitality Research przedstawił raport, z którego jasno wynika jakie potrzeby i wymagania mają panie przybywające do hoteli w interesach. Jak nietrudno jest się domyślić, na pierwszym miejscu stawiana jest potrzeba bezpieczeństwa. Ponadto kobiety oczekują od hotelu komfortu w czasie pobytu, a także pewnych atrakcji, które będą się wiązać z relaksem i odrobiną rozpieszczania.

Liczne hotele już od jakiegoś czasu próbują dostosować się do wymagań kobiet. I tak przykładowo w Lemon Tree w Nowym Delhi panie mają do dyspozycji całe skrzydło hotelowe wyłącznie dla siebie. Radisson Blu Edwardian w Manczesterze z kolei oferuje kobietom całe piętro do ich wyłącznej dyspozycji – mężczyźni nie mają tutaj wstępu. W Polsce także jest podobnie, dla przykładu w Crown Piast Hotel & Park w Krakowie panie dysponują całym piętrem. Są to rozwiązania godne uwagi, ponieważ kobiety czują się znacznie bezpieczniej. Hotele inwestują też między innymi w dobre, jasne oświetlenie hotelowych korytarzy, aby kobiety nie odczuwały dyskomfortu poruszając się po nich. Coraz częściej zwraca się uwagę na to, aby osoby w recepcji nie podawały na głos numeru pokoju, w którym dana bizneswoman ma zamieszkać.

Kobiety przebywając w hotelach, w celach biznesowych, oczekują także tego, iż ich pokój będzie schludny, zawsze czysty. Dobre hotele zapewniają bizneswoman najlepszej jakości kosmetyki do kąpieli, a także takie sprzęty jak przykładowo suszarka, co kobiety bardzo sobie cenią. Równie istotne jest to, aby obsługa hotelu dbała o to, aby kobiet nikt nie zaczepiał w czasie spożywania posiłków w hotelowej restauracji. Kobiety nie pragną tego, aby traktować je lepiej, z większym szacunkiem niż biznesmenów, mają jednak inne potrzeby, z których najważniejsza to, jak już kilkukrotnie było wspomniane, zapewnienie im bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *