Wszechstronna oferta tanich linii lotniczych

Nie da się ukryć, że lowcosty coraz chętniej wybierane są przez turystów biznesowych. Dzieje się tak dlatego, że tanie linie lotnicze cały czas wzbogacają swoją ofertę, oferując poza połączeniami lokalnymi również połączenia międzykontynentalne. Prognozy specjalistów związanych z rynkiem lotniczym już teraz wskazują, że w nadchodzącym sezonie letnim tanie linie lotnicze obsłużą około 25 proc. z całościowego, globalnego ruchu lotniczego. Najwięcej podróżować będą Europejczycy.

Dlaczego klienci biznesowi wybierają tanie linie lotnicze?

Wyjeżdżający służbowo w interesach, na konferencje, czy uczestnicy różnych programów motywacyjnych stanowią coraz większy odsetek osób podróżujących tanimi liniami lotniczymi. Robią to nie tylko ze względu na oszczędności, ale i z uwagi na znacznie bardziej rozbudowaną sieć połączeń lowcostów. Wiedzą o tym dystrybutorzy obsługujący płatności za bilety lotnicze i dlatego coraz częściej turystom biznesowym oferują te od tańszych przewoźników. Atutem lowcostów jest to, że często z mniejszych miast można się łatwiej dostać do wielu miejsc, w przeciwieństwie do tradycyjnych przewoźników.

Od czego zależy sukces tanich linii lotniczych?

W samolotach należących do linii niskokosztowych i czarterowych jest po prostu więcej siedzeń. Dlatego przewoźnicy oferują tak atrakcyjne ceny za bilety. Poza tym, lowcosty zaczęły też latać do coraz bardziej odległych miejsc. Wystarczy wziąć za przykład europejskie linie Wizzair czy Norwegian. One już proponują regularne loty do Dubaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *